Miejskie Przedszkole nr 29

Pomoc Ukrainie

5.05.2022 Solidarni z Ukrainą - maj
Szanowni Państwo

W imieniu władz miasta Częstochowy raz jeszcze pragnę podziękować za wsparcie przekazane ofiarom wojny w Ukrainie. Państwa hojność pozwoliła na przekazanie darów do: Charkowa, Iwano-Frankiwska, Berdyczowa, Humania, Lwowa, Łucka, Mościsk i Zdołbunowa. Jest to godne podziwu biorąc pod uwagę obecny kryzys i rosnące ceny.
Na objętych agresją terenach skorzystali z nich zarówno Ukraińcy jak również obywatele pochodzenia polskiego. Zebrane produkty trafiły także do uchodźców, którzy przybyli do naszego miasta po 24.02.2022. Wydano: około 1000 pakietów spożywczych, około 700 pakietów chemicznych oraz przybory szkolne i plecaki.
Dzięki bieżącym kontaktom telefonicznym, e-mailowym oraz osobistym, podczas przekazywania pomocy stronie ukraińskiej, można było przekonać się jak ważnym gestem dla naszych sąsiadów jest to wsparcie.
W związku z powyższym zachęcamy do ponownego zaangażowania się w zbiórkę dla walczącej Ukrainy.
W terminach 9 – 20 maja zachęcam szkoły do zbiórki materialnej:

- artykułów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności: konserwy, olej, woda mineralna, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
- opatrunków, leków przeciwbólowych,
- artykułów chemicznych i środków czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
- kocy i śpiworów


z wyrazami szacunku
Ryszard Stefaniak
Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy

Rafał Piotrowski
Naczelnik Wydziału Edukacji