Miejskie Przedszkole nr 29 Wirtualny spacer

OŚWIADCZENIE

OŚWIADCZENIE

29.09.2020 r. na służbową pocztę elektroniczną Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie wpłynął e-mail z informacją o zamontowanym w placówce niebezpiecznym ładunku.

         Dyrektor był przygotowany na tego typu informację ponieważ wcześniej otrzymał informacje w przedmiotowym zakresie z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, iż w sytuacji otrzymania takiej wiadomości zgodnie z rekomendacją Centrum Antyterrorystycznego ABW i CBŚP jest to informacja o BARDZO NISKIEJ WIARYGODNOŚCI i zaleceniem koordynatora CBŚP jest – NIE EWAKUOWAĆ.

          W związku z powyższym po odczytaniu tej wiadomości Dyrektor zawiadomił odpowiednie służby. Wszystkie przesłanki wskazywały, że nie ma niebezpieczeństwa i zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci i pracowników oraz biorąc pod uwagę wcześniej przytoczoną informację z Urzędu Miasta Częstochowy odstąpiono od ewakuacji. Po przyjeździe służby zabezpieczyły teren placówki, natomiast pracownicy mieli dalej kontynuować swoje czynności. W ocenie służb nie było żadnego zagrożenia.                                                 

Miejskie Przedszkole nr 29 w Częstochowie jest placówką bezpieczną, nie występowały i nie występują żadne zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa dzieci i pracowników.

 

Z poważaniem

Ewa Grygiel

dyrektor

Miejskiego Przedszkola nr 29

w Częstochowie